Ruszyły zapisy do jubileuszowej, piątej edycji maratonu organizowanego w Lubaczowie. Zgłoszenia do V Maratonu Roztoczańskiego przyjmowane będą do 16 maja 2016 r.

Co roku do Lubaczowa ściągają zawodnicy zachwyceni malowniczym terenem Roztocza, czystością powietrza oraz turystycznymi atrakcjami Kresów. Ponadto przyciąga ich panująca w mieście, przyjazna atmosfera i doskonała organizacja. Na starcie stają zawodnicy z różnych stron Polski i innych krajów dostrzegający zalety rywalizacji sportowej.

Właśnie ruszyły zapisy, do kolejnej edycji sportowych zmagań na Roztoczu, które odbędą się 29 maja 2016 r. Zawodnicy wystartują w Lubaczowie i pobiegną do Horyńca-Zdroju pokonując trasę asfaltową o długości 42,195 km. W V Maratonie Roztoczańskim mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które zarejestrowały się na naszej stronie w zakładce „Zapisy – Maraton” i wniosły opłatę startową.

Ponadto obok V Maratonu Roztoczańskiego biegacze rywalizować będą w Sztafecie, której dystans będzie wynosił 4 x10,548 km. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą także do 16 maja 2016 r. Z kolei opłata startowa wynosi 200 zł (4 x 50 zł).

Zachęcamy do udziału w rywalizacji, ponieważ bieg ten jest jednym z nielicznych organizowanych na Roztoczu – miejscu niepowtarzalnym i urokliwym.