155 osób zgłosiło chęć udziału w V Maratonie Roztoczańskim Lubaczów – Horyniec-Zdrój, który wystartuje w niedzielę 29 maja br. spod Urzędu Miejskiego w Lubaczowie i trasą 42 kilometrów poprowadzi uczestników na metę w Parku Zdrojowym w miejscowości Horyniec-Zdrój w powiecie lubaczowskim.

Tegoroczne zawody mają inną formę niż poprzednie edycje, a oprócz biegu na trasie 42 km odbędzie się również Sztafeta, której główna zasada to: 4 razy po 10 kilometrów. Zespoły mieszane składające się z 4 zawodników przebiegną tą samą trasą co maratończycy, jednak mają znacznie łatwiejsze zadanie, ponieważ każdy z uczestników sztafety będzie zmagał się jedynie z 10 kilometrową długością.

W zawodach wystartują uczestnicy m.in. z Lubaczowa, Stalowej Woli, Jarosławia, Katowic, Radomia, Rzeszowa, Warszawy, Krakowa ale również ze Lwowa, Jaworowa czy też Charkowa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania w dniu zawodów na linii startu w Lubaczowie oraz na trasie, która przebiegać będzie przez Gminę Lubaczów oraz Horyniec-Zdrój a także na mecie, zlokalizowanej w Parku Zdrojowym.

Oprócz samych zawodów Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kibiców, m.in. zawody Nordic Walking, Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, koncerty oraz imprezy okolicznościowe.

Trasa Maratonu dostępna pod adresem: https://goo.gl/photos/B6mQcEViovdaq6S88

EMOCJE I DOBRA ZABAWA GWARANTOWANE!